Razem

dobro czynimy

Zobacz nasze projekty

Dobro czynić Ukrainie

Wojna w Ukrainie przyniosła wielki kryzys humanitarny, ogrom cierpienia i bólu. Misja Dobro Czynić pomaga naszym wschodnim sąsiadom na wiele sposobów, między innymi organizujemy świetlice dla dzieci, magazyn Dobra czy pomagamy w znalezieniu zakwaterowania.

Dowiedz się więcej

#NieUchodzi
NiePomagac

Nie uchodzi nie pomagać dlatego pomagamy uchodźcom. Dołącz do dobroczyńców – prosimy o wpłatę na rachunek Misji Dobro Czynic – 43 1240 1112 1111 0010 0977 0400 . Zebrane środki pieniężne zostaną wykorzystane do pokrycia kosztów transportu i zakupu niezbędnych artykułów, które trudno zbierać w zbiórkach rzeczowych (np. bielizna)

Zobacz więcej zdjęć.

  

Dobro CZYNNE
komputery

W prywatnych szufladach czy firmowych magazynach jest wiele sprawnych komputerów, które nie spełniają już oczekiwań wymagających użytkowników, a wciąż mogą służyć dzieciom w nauczaniu on-line. 

Komputery starzeją się szybko. A my lubimy mieć najnowsze i najszybsze modele i często wymieniamy komputerowe gadżety. A co ze starym modelem? Chociaż jeszcze niedawno był obiektem naszych marzeń, potem nam wiernie służył, dzisiaj jego parametry są już dla nas za słabe i kupujemy następny… Stary sprzęt może jednak zaspokoić jeszcze czyjąś potrzebę kontaktu on-line ze światem. Jest wiele rodzin, których nie stać na komputery dla wszystkich dzieci i w czasach pandemii ten komputer może być jedyną szansą na kontakt ze szkołą.

To, co dla Ciebie już za słabe, nie spełnia Twoich profesjonalnych (albo zabawowych 😊) potrzeb i pewnie gdzieś zagraca szufladę, może jeszcze spokojne pracować dla innych. Przejrzyj swoje szuflady, szafki i zobacz, czy nie mógłbyś podzielić się zalegającym sprzętem.

Oczywiście chodzi TYLKO o sprawny sprzęt. Prosimy sprawdź najpierw, czy stary sprzęt działa. Nie chcemy poznawać Twoich spraw i tajemnic, dlatego bardzo prosimy, by oczyścić komputer z wszelkich prywatnych plików, dokumentów, zdjęć, linków, historii przeglądania, etc… Zanim przekażesz komputer, usuń wszelkie hasła, indywidualne zabezpieczenia, kontakty, historie.

Nie martw się o to czy komputer ma aktualne oprogramowanie. Przygotowaliśmy instruktażowe filmy, które pomogą pobrać nowym użytkownikom darmowy system operacyjny – co przy okazji wykasuje wszystkie wcześniejsze dane (dlatego przed przekazaniem komputera prosimy zarchiwizuj swoje dane, bo potem nie będzie możliwości ich odtworzenia).

Oczyść swoje szuflady. Uwolnij się od komputerów, monitorów, laptopów, tabletów, słuchawek. Gwarantujmy, że przekazany przez Ciebie sprzęt bezpłatnie trafi do szkół i uczniów, którzy go potrzebują. My wiemy o takich konkretnych potrzebach i mamy kontakty w całej Polsce, dlatego gwarantujemy, że sprzęt trafi do właściwych osób.  

Oddaj swój sprawny stary komputer, monitor, laptop, tablet  – daj mu szansę na nowe życie. To, co Tobie już nie jest potrzebne, może dla innych dobro czynić! Niech Twój stary komputer stanie się dobro czynnym komputerem!

A może w Twojej firmie jest więcej takiego zalegającego magazyny sprzętu? Proszę skontaktuj się z nami by spełnić wszystkie  prawno-księgowe wymogi dokonania takiej darowizny. Ponieważ Misja Dobro Czynić jest organizacją pożytku publicznego, możemy ułatwić podatkowo/księgowe rozliczeniach.

Aby ustalić szczegóły przekazania sprzętu, prosimy o kontakt – komputery@dobroczynic.pl

Filmy instruktażowe do instalowania darmowego oprogramowania na dobroczynnych komputerach –

Odcinek 1 – Jak przygotować sobie instalkę do Ubuntu 

Odcinek 2 – Jak zainstalować Ubuntu z przygotowanej instalki 

Odcinek 3 – Jak zainstalować sobie program w Ubuntu

Dołącz do akcji „Dobro CZYNNE komputery”. Możesz nas wesprzeć również wpłacając darowiznę  – Misja DOBRO CZYNIĆ nr rachunku 43 1240 1112 1111 0010 0977 0400 tytułem „Dobro CZYNNE komputery. Komputery, które otrzymujemy, często wymagają drobnych napraw lub są niekompletne (najczęściej brak zasilacza lub jest konieczność zakupu kamerki internetowej). Ponosimy też koszty logistyki związane ze zbieraniem i dystrybucją sprzętu. Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę!  
Przylbice zamiast korony Przyłbice
zamiast korony

Na początku koronawirusowej pandemii, na przełomie marca i kwietnia 2020, odpowiadając na apel zaprzyjaźnionego lekarza i zainspirowani działaniami drukarza – amatora z Warszawskiej Społeczności Chrześcijańskiej „Puławska”, rozpoczęliśmy akcję „Przyłbica zamiast korony”. Drugiego kwietnia razem ze Społecznością Chrześcijańską „Południe” w Warszawie kupiliśmy pierwszą drukarkę 3D, a dwa dni później pierwsze przyłbice trafiły do medyków Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w  Siedlcach.
Akcja „Przyłbice zamiast korony” spotkała się z dużym odzewem w całym kraju. Dzięki rozpropagowaniu akcji na profilu FB Misji (#przyłbicezamiastkorony, #dobroczynic, #misjadobroczynic), udało się aktywować wielu drukarzy amatorów oraz pozyskać darczyńców, dzięki którym możliwy był zakup kolejnych drukarek, materiałów do produkcji (filament, gumka i folia) i dystrybucja przyłbic.
Dużą pomoc okazała również American School of Warsaw, która przekazała kilkaset przyłbic wyprodukowanych na szkolnych drukarkach.

Szczególne podziękowania chciałbym złożyć lokalnym wspólnotom Kościoła Chrystusowego: SCh „Południe” , SCh „Puławska” , Społeczności Chrześcijańskiej w Olsztynie i Społeczności Chrześcijańskiej „TOMY” z Tomaszowa Mazowieckiego.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wielu wolontariuszy, którzy poświęcili swój czas, doświadczenie, zasoby i pieniądze, w ciągu dwóch miesięcy w sumie kilka tysięcy darmowych przyłbic trafiło do potrzebujących – w ogromnej większości personelu służby zdrowia, ale także do placówek opiekuńczych i oświatowych, m.in.: laboratorium i pogotowia ratunkowego FŁT w Kraśniku, Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rodziny w Warszawie, Przychodni NZOZ i Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach, szpitala w Tomaszowie Mazowieckim, Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie, ośrodka dla bezdomnych Friendship House w Radomiu, Przychodni Vigor w Lesznie, Szpitala Powiatowego OIOM w Biskupcu, ogrzewalni dla osób bezdomnych w Biskupcu, Kościoła Ulicznego w Warszawie, Kościoła Ulicznego w Augustowie, Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie, Szpitala w Świdniku, Polikliniki MSWiA w Olsztynie, zespołu ratowników medycznych w Rawiczu, pogotowia ratunkowego Gostyń, Domu Pomocy Społecznej w Tomaszowie, szpitala w Sandomierzu, Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie, Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Piotrkowie Trybunalskim, Szpitala WAM w Łodzi, przedszkola integracyjnego w Augustowie, itd… .

Poniżej garść podziękowań i zdjęć z tej akcji.

„Dobro Czynić”
Misja Charytatywna
Kościoła Chrystusowego w RP

Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000253759

ul. Puławska 114/4
02-620 Warszawa
biuro@dobroczynic.pl

REGON: 140385112
NIP: 521 339 46 23

Nr konta:
43 1240 1112 1111 0010 0977 0400

Adres banku:
BANK PEKAO SA
ul. Grzybowska 53/57
00-844 Warszawa

„A nie zapominajcie
dobroczynności i pomocy
wzajemnej; takie bowiem ofiary
podobają się Bogu.

„Dobro Czynić”
Misja Charytatywna
Kościoła Chrystusowego w RP

Organizacja Pożytku Publicznego

ul. Puławska 114/4
02-620 Warszawa
biuro@dobroczynic.pl

REGON: 140385112

UWAGA
Dobro Czynić Misja Charytatywna
nie ma nic wspólnego z inną OPP -Fundacją Dobro Czynić

„A nie zapominajcie
dobroczynności i pomocy
wzajemnej; takie bowiem ofiary
podobają się Bogu.